وکیل املاک در تهران و  امور حقوقی مسکن و مستغلات یکی از انواع خدمات حقوقی است که از دیرباز حساسیت زیادی داشته است. قوانین مربوط به امور ملکی تنوع و پیچیدگی زیادی دارد. برخی مواقع، اشتباهات جزئی و کوچک می‌ تواند زیان‌ های مالی زیادی را به افراد وارد سازد یا آنها را از منافع قابل توجهی محروم سازد. به همین دلیل، در دعاوی ملکی نیاز به یک مشاور حقوقی است که به قوانین مربوط به ثبت اسناد و املاک تسلط کامل داشته باشد. اگر برای پروند‌ه های دعاوی ملکی خود به دنبال یک وکیل املاک در تهران هستید، مطلب ما را تا انتها مطالعه نمایید.

وکیل متخصص املاک

وکیل ملکی به فردی گفته‌ می‌ شود که پرونده‌ های زیادی را در حوزه ملک و املاک بر عهده گرفته است. چنین شخصی از دانش به روز در زمینه قوانین جدید و قدیم ملکی برخوردار بوده و به آرای وحدت رویه و نظرات اساتید علم فقه و حقوق املاک تسلط دارد.
وکیل املاک در تهران و یا در شهرهای دیگر کشور قادر است در هر زمینه‌ ای که به حوزه املاک و مستغلات مربوط می‌ شود ورود پیدا کند و پرونده‌ های مربوطه را با سرعت و نتیجه‌ گیری بهتر پیگیری نماید. زیرا تنها یک متخصص حقوقی در زمینه مسکن و مستغلات است که به کلیه قوانین ملکی آشنایی دارد و می‌ تواند به‌صورت ماهرانه تمامی موارد مرتبط با پرونده موکل خود را در دادخواست ذکر کرده و با فن و قدرت بیان بالایی که دارد، از حقوق موکلش در دادگاه دفاع نماید.

دعاوی ملکی

انواع دعاوی ملکی

دعاوی حقوقی و کیفری که به موضوع املاک مربوط هستند، در دسته دعاوی ملکی قرار می‌ گیرند. بطور کلی، دعاوی ملکی به سه دسته اصلی تقسیم می‌ شوند:

دعاوی ملکی حقوقی

بیشترین پرونده‌ های حقوقی ملکی در دادگاه مربوط به دعاوی حقوقی ملکی هستند. برای رسیدگی به این نوع پرونده‌ ها، قانون با درنظر گرفتن تمام جوانب و شرایط، پیش بینی‌ هایی در نظر گرفته است. قاضی دادگاه نیز با توجه به این پیش بینی ها و بر اساس قانون و با تکیه بر قدرت تجزیه و تحلیل خود در خصوص شرایط پرونده موردنظر، دادخواست‌ ها را داوری و قضاوت می‌ کند.

مهم‌ترین دعاوی ملکی حقوقی عبارتند از:

● دعاوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی
● دعاوی الزام به تحویل ملک
● دعاوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک
● دعاوی الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی ( مختص به ساختمان‌ های دارای واحد‌های متعدد مستقل)
● دعاوی خلع ید
● دعاوی الزام به دریافت پایان کار ( مختص ساختمان‌ های تکمیل شده و مورد تایید کارشناس ساخت و ساز)
● دعاوی رفع تصرف عدوانی
● دعاوی ابطال قرارداد (مربوط به مشکلات موجود در مفاد قرارداد مشارکت )
● دعاوی درخواست دریافت مطالبه‌‌ اجرت المثل
● دعاوی فسخ قراردادها ( در رابطه با قراردادهایی که نقص قانونی دارند)
● دعاوی حقوقی تعدیل میزان اجاره بها بر اساس عرف جامعه ( درخواست افزایش یا کاهش اجاره)
● دعاوی درخواست مطالبه سرقفلی
● دعاوی تخلیه‌‌ اماکن تجاری
● دعاوی تجویز انتقال منافع از فرد به فردی دیگر

بحث اصلی در دعاوی حقوقی ملکی، حل اختلافات و اشتباهات و خسارات احتمالی است که عمدتا بر اثر سهل انگاری بوجود آمده است. و مسئله ارتکاب به جرم، خسارت عمدی و کلاهبرداری مطرح نیست.

دعاوی ملکی کیفری

بحث اصلی در دعاوی ملکی کیفری، درخواست رسیدگی به تخلفات عمدی، ارتکاب جرم و کلاهبرداری ملکی است. در رابطه با این نوع دعاوی توجه به سه نکته ضروری است:

1. اظهار سهل انگاری؛ عدم اشتباه یا سوتفاهم در دعاوی ملکی کیفری وارد نیست و قاضی قبول نمی‌ کند.
2. پرونده‌ های دعاوی کیفری ملکی با شکایت شاکی خصوصی یا مدعی العموم از فرد مجرم تشکیل می‌ شود.
3. موضوع مطرح شده در پرونده‌ های دعاوی کیفری ملکی، سودجویی یا کلاهبرداری مجرم از فرد درخواست کننده است.

مهم‌ترین دعاوی کیفری ملکی عبارتند از:
● دعاوی جعل اسناد ملکی
● دعاوی ارتکاب جرم کلاهبرداری در خرید و فروش مسکن و مستغلات
● دعاوی خیانت در امانت
● دعاوی فروش غیرقانونی اموال فردی به یک یا چندین فرد دیگر
● دعاوی انتقال منافع ملک غیر به فرد یا افراد دیگر
● دعاوی تبانی و فساد در خرید و فروش‌ و معاملات دولتی
● دعاوی استفاده از سند جعلی در معاملات ملکی
● دعاوی تغییر کاربری زمین کشاورزی بدون داشتن مجوز رسمی از مراجع ذیربط
● دعاوی معامله معارض
● دعاوی ورود غیرمجاز به ملک افراد دیگر

دعاوی ثبتی ملکی

دعوای ملکی ثبتی یکی دیگر از انواع دعاوی ملکی است که به ثبت اسناد و املاک وابسته است. این دعاوی مشکلات ثانویه در مفاد سند ملکی، قرارداد یا روند کار را در زمان عقد قرارداد یا بعد از آن و نیز مشکلات مربوط به خرید و فروش املاک را بررسی و حل و فصل می‌ کند.

مهم‌ترین دعاوی ثبتی ملکی عبارتند از:
● دعوی ابطال سند رسمی
● دعوی ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی املاک مرتبط
● دعوی ابطال سند مالکیت معارض
● دعوی ابطال مراحل ثبتی (باطل شدن سازوکار کمسیون‌ های مختلف ثبتی)
● دعوی ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور.
● دعوی افراز ملک
● انواع دعاوی ملکی اجرای ثبت
● دعوی توقیف عملیات اجرایی

هزینه وکیل امور ملکی در تهران

مراجعه به یک متخصص حقوقی در امور مسکن و مستغلات ملک امری ضروری در دعاوی ملکی است زیرا با انجام این کار از بروز بسیاری از خسارات مالی جبران ناپذیر جلوگیری می‌ شود. اما برخی از افراد به دلیل هزینه‌ های بالای حق الوکاله، از سپردن پرونده‌ های دعاوی ملکی‌ شان به وکیل خودداری می‌ کنند و باعث خواهد شد دچار ضرر و زیان‌ های بسیاری شوند.
پیشنهاد ما به شما این است که قبل از هر اقدامی به  وکیل پایه یک خوب ملک در تهران مراجعه کنید، درخصوص هزینه‌ و تعرفه‌ های مربوط به پرونده ملکی‌ تان با وی مشورت نمایید و سپس با خیال راحت دفاع از حقوق ملکی خود را به وی بسپارید.

وکلای موسسه حقوقی نسیم سلطانی حسینی

موسسه حقوقی نسیم سلطانی حسینی یکی از موسساتی است که انتخاب و معرفی وکیل املاک در تهران برای هر حوزه از پرونده‌ها را شعار و سرلوحه کار خود قرار داده است. در موسسه حقوقی سلطانی حسینی برای هر کدام از گروه‌ های خانواده، ملکی، مالی، کیفری، ثبت احوال، گروهی از وکلای بسیار با تجربه زیر نظر بهترین وکیل پایه یک دادگستری آن حوزه مشغول به کار هستند و پرونده‌ های ارجاع شده به موسسه در کمیسیون تخصصی هر گروه مطرح شده و با توجه به شرایط پرونده، بهترین وکیل برا‌ی آن در نظر گرفته می‌ شود.
مراجعین محترم می‌ توانند با آرامش خیال و اطمینان پرونده‌ های خود به موسسه حقوقی نسیم سلطانی بسپارند. با استفاده از مشاوره حقوقی تخصصی و مشاوره حقوقی تلفنی در این موسسه می‌ توانید با بهترین وکیل پایه یک دادگستری در حوزه پرونده خود مشورت کرده و با اطلاع از شرایط دقیق پرونده خود مسیر خود را به درستی انتخاب نمایید.

 

به ما امتیاز دهید