بهترین وکیل پایه یک در تهران اگر مجرب و حرفه ای باشد می تواند مسیر پرونده را به صورت کلی تغییر داده و به نفع موکل خود به پایان برساند. افراد در زمان مواجه با مشکلات حقوقی برای پیروزی در پرونده خود باید وکیلی مناسب انتخاب کنند. به همین دلیل انتخاب وکیل از اهمیت زیادی برخوردار می‌ باشد. با عملکردی هوشمندانه و جست و جو برای پیدا کردن وکیلی خوب و حرفه‌ ای می‌توانید از بروز خسارت‌ های جبران‌ناپذیر مادی و معنوی جلوگیری کنید. در ادامه به ویژگی‌ های بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران می‌ پردازیم.

وکیل پایه یک دادگستری

معرفی انواع وکیل

همانطور که می‌ دانید هر پرونده‌ ای دارای ویژگی‌ های خاص خود می‌ باشد. معمولا هر وکیل در یک یا دو زمینه بیشتر از سایر موارد تبحر دارد. به همین دلیل در هر زمینه باید وکیلی متناسب با آن موضوع پیدا کنید. احتمالا در مورد وکیل قضایی، وکیل کاری، وکیل دادگستری، وکیل تسخیری و یا وکیل معاضدتی چیزهایی شنیده‌ اید. در ادامه هر یک را به صورت مختصر مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

وکیل قضایی

فردی که دارای پروانه وکالت است، وکیل قضایی می‌ باشد. وکلای قضایی چهار سال در رشته حقوق در سطح کارشناسی تحصیل می‌ کنند. گاها این افراد تحصیلات تکمیلی هم دارند. پس از اتمام دوره کارشناسی وکیل قضایی باید در آزمون وکالت شرکت کرده و بعد از به اتمام رساندن کارآموزی پروانه وکالت خود را بگیرد.

طی کردن این مراحل کار سخت و پیچیده است. به همین دلیل فرد باید در این زمینه تحصیل و مطالعه زیادی کرده باشد. وکیل پایه یک دادگستری در مقایسه به وکیل پایه دو اختیارات بیشتری دارد. یک وکیل خوب و موفق در کنار تحصیلات باید مهارت و تجربه کافی نیز داشته باشد.

وکیل اداری

وکیل اداری فردی است که به واسطه قرارداد وکالت اداری مسئولیت کار اداری موکل را بر عهده می گیرد. وکیل پایه یک اداری باید به تمام امور اداری فرد رسیدگی کرده و پیگیری‌ های لازم را انجام دهد.
وکلای اداری نیازمند تحصیلات و علم حقوقی نیستند و هر فردی می‌ تواند وکیل امور اداری شود. تنها وظیفه این وکیل پیگیری و رسیدگی به امور اداری است و حق وکالت یا حق تصمیم‌ گیری از سوی موکل خود را ندارد.

وکیل معاضدتی

تمام افراد در صورت قرارگیری در جریان دادرسی می‌ توانند وکیل داشته باشند. در تمام دادگاه‌ ها هر دو طرف دعوا حق داشتن وکیل را دارند. گاهی افراد از نظر مالی توانایی استخدام وکیل را ندارد. در این شرایط برای این افراد وکیل معاضدتی تعیین می‌ شود تا حقوق آنها ضایع نشود. به این صورت دادرسی به شکل عادلانه‌ ای جریان پیدا می‌ کند. برای داشتن وکیل معاضدتی افراد متقاضی باید از مقامات قضایی درخواست وکیل کنند.

وکیل تسخیری

گاها ممکن است یک پرونده در امور کیفری باشد. در این شرایط هر دو طرف یعنی شاکی و متهم حق داشتن وکیل را دارند. در صورتی که متهم از نظر مالی قادر به استخدام وکیل نباشد می‌ تواند از دادگاه درخواست وکیل کند. اگر دادگاه تشخیص دهد که فرد توان مالی ندارد، دادگستری برای او وکیل تسخیری می گیرد.

حق داشتن وکیل تسخیری در جرایم سنگین که مجازات جدی دارد، در نظر گرفته شده است. اگر وکیل تسخیری تعیین شده وظایف خود را به درستی انجام ندهد و یا در دادگاه حاضر نشود، برایش مجازات تعیین می‌ شود.

در قانون برای جلوگیری از ضایع شدن حق افرادی که تمکن مالی ندارند، تعیین وکیل تسخیری پیش بینی شده است. در برابر قانون و در مقابل دادگاه همه افراد با هم برابر می‌ باشند و همه آنها حقوقی دارند که باید مورد حمایت قرار بگیرند. به این صورت فردی که دارای تمکن مالی نمی‌ باشد، می‌ تواند با تصمیم دادگاه از یک وکیل تسخیری کمک بگیرد.

ویژگی‌ های بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

یک وکیل با تجربه و خوب فردی است که با موکل خود رو راست و صادقانه رفتار کنید. یک وکیل حرفه ای قبل از ورود به پرونده باید تحقیقات لازم را انجام داده و تمام جوانب را بسنجد. او همچنین باید به رویه های قانونی و قضایی مسلط باشد و از صحت اظهارات موکل خود اطمینان حاصل کند.
وکیل باید مسئولیت‌ پذیر، متعهد و راستگو باشد. او باید تمامی زوایای پرونده را با موکل خود در میان بگذارد و موکل خود را از مشکلات و گره‌ های موجود در پرونده آگاه کند. یکی از مهم‌ ترین ویژگی‌ های یک وکیل حرفه‌ ای، آگاه‌ سازی موکل خود در زمینه مسائل حقوقی و قواعد پیچیده آن می‌ باشد.
پس در زمان پیدا کردن وکیل باید به خصوصیات مختلفی مانند امانتدار و رازدار بودن، حسن اخلاق و حسن شهرت آن دقت داشته باشید.

نحوه جست و جوی وکیل خوب

راحت‌ ترین راه برای انتخاب وکیلی حرفه‌ ای و خوب، مراجعه به سایت کانون وکلا می‌ باشد. در کنار آن بهتر است در این مورد از دیگران نیز مشاوره بگیرید و از تجربه آنها استفاده کنید. به این صورت می‌ توانید وکیلی را پیدا کنید که در حیطه مربوط به پرونده شما با تجربه و خبره است.
توجه داشته باشید که جنسیت و سن هیچ تاثیری در میزان موفقیت و تبحر او ندارد. تجربه، دانش و تسلط به قوانین و رویه قضایی و حسن خلق و مسئولیت‌ پذیری است که اهمیت زیادی دارد.

راه‌ های پیدا کردن بهترین وکیل پایه یک دادگستری تهران

معمولا افراد در بخش‌ هایی از زندگی خود به وکیل حقوقی و یا مشاوره حقوقی نیاز پیدا می‌ کنند. این موارد می‌ تواند در زمینه مشکلات خانواده، طلاق، پیگیری شکایات، امور مالی، امور ثبتی و ملکی و … باشد. همه افراد در چنین شرایط‌ هایی نیازمند کمک و راهنمایی از سوی یک وکیل خوب و متخصص در آن زمینه می‌ باشند.

اگر نیازمند وکیلی خوب برای انجام امورد حقوقی خود هستید، باید پیش از هر اقدامی وکلای خوب در منطقه خود را پیدا کنید. دقت داشته باشید که تمامی وکیل‌ها عضو کانون وکلای دادگستری و یا عضو مرکز وکلا و کارشناسان رسمی مشاوره حقوقی خانواده باشند. در صورتی که به دنبال وکیل خاصی هستید و اطلاعاتی از او در دست دارید، برای پیدا کردن آن می‌ توانید به روش‌ های مختلفی عمل کنید. این روش‌ ها به شرح زیر می‌ باشد:

جستجوی وکیل در سایت‌ های اینترنتی

برای یافتن وکیل پایه یک دادگستری تهران و مشاوره رایگان می‌ توانید نام و نام خانوادگی او را در اینترنت جست و جو کنید. اگر فرد مورد نظر سایت داشته باشد، می‌ توانید از طریق سایت به او دسترسی پیدا کنید.

اگر وکیل مورد نظر سایت نداشته باشد، می‌ توانید از طریق سایت کانون وکلا اطلاعات آن را پیدا کنید.

جستجوی وکیل از افراد معتبر

در صورتی که آشنایان و یا دوستانتان تجربه خوبی از وکیل خود دارند، می‌ توانید از آنها اطلاعات وکیل را درخواست کنید.

جستجوی وکیل تلفنی

اگر با روش‌ های گفته شده نتیجه‌ ای حاصل نشد، می‌ توانید با شماره‌ های کانون وکلا تماس بگیرید. به این صورت می‌ توانید آدرس و شماره وکیل مورد نظر خود را پیدا کنید.

جستجو از طریق مراجعه حضوری

اگر از طریق سایت‌ های کانون وکلا و یا سایر روش‌ ها موفق به یافتن وکیل مورد نظر خود نشده‌ اید می‌ توانید به صورت حضوری به کانون وکلای دادگستری مراجعه کنید.

جمع بندی
تمامی روش‌ های ذکر شده به گونه‌ ای می‌ تواند به شما در یافتن وکیلی مناسب و خوب در تهران کمک کند. معمولا بیشتر وکلا دارای پیج‌ های کاری و یا وب سایت می‌ باشند تا افراد به راحتی بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند. مجموعه حقوقی نسیم سلطانی با در اختیار داشتن تیمی فوق العاده از وکلای مجرب می تواند برای مشاوره و حل انواع مشکلات حقوقی شما انتخابی مناسب باشد.

به ما امتیاز دهید