وکیل املاک - وکیل ملکی

وکیل املاک راه حل کسانی که در خرید و یا فروش زمین و ملک به مشکل می خورند. و عدم آگاهی خیلی از اشخاص در کار ملک باعث ایجاد پرونده های مختلف قضایی در دادگاه شده است. و مشکلاتی که بین این افراد به وجود می آید به راحتی قابل حل نیست و نیاز است که از یک وکیل املاک کمک بگیرند.

با توجه به توضیحات بالا شخصی که پرونده ملک شما را در دست دارد باید تجربه کافی در کار املاک را داشته باشد و بتواند مشکلات را حل کند.

ویژگی های وکیل املاک با تجربه

پرونده هایی که در حوزه املاک ایجاد میشود دارای حساسیت و پیچیدگی خاصی است. وکیل پایه یک با توجه با تمام حساستی که یک پرونده می توانید داشته باشد می تواند موکل را به اهداف ملکی خود برساند.
از ویژگی های دیگر یک وکیل املاک حرفه ای این است که قدرت تحلیل بالایی داشته باشد. چرا که با بررسی کامل پرونده میتواند به جزئیات آن پی ببرد و در برابر قاضی دفاع خوبی داشته باشد. به همین دلیل باید دارای ذهن تحلیل پذیری باشد.

انواع دعاوی ملکی
دعاوی ملکی برای حل اختلاف و مشکلات ملکی پیگیری می گردند. در پرونده های ملکی انواع مختلفی وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم:
دعاوی ملکی به سه دسته تقسیم می شوند.
الف) دعاوی ملکی حقوقی
ب) دعاوی ملکی ثبتی
ج) دعاوی ملکی کیفری

اهمیت مراجعه به وکیل حقوقی املاک

استخدام یک وکیل در امور ملکی برای افرادی که در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری می‌ کنند، بسیار ضروری است. یک مشاور حقوقی کارآزموده می‌ تواند شما را در رمزگشایی قراردادهای رهنی یا اجاره نامه راهنمایی کند. اما مزیت داشتن وکیل حقوقی ملکی فقط به اینجا ختم نمی‌ شود. چنین شخص حقوقی قادر است از شما و تجارت‌ تان در برابر هر گونه مشکل و ضرر مالی محافظت کند. از این رو داشتن وکیل املاک بسیار اهمیت دارد.

اگر نگران هزینه‌ های وکالت املاک و مستغلات هستید، بهتر است ضررهای مالی که ممکن است به دلیل از دست دادن املاک سرمایه گذاری‌تان متحمل شوید را با هزینه استخدام یک متخصص حقوقی ملکی مقایسه کنید.

نکاتی که باید در دعاوی ملکی توجه داشته باشیم.

در قرارداد هایی که مربوط به دعاوی ملکی است باید توجه کنید که در قرارداد شرط داوری ذکر شده است یا نه؟ اگر چنین باشد شما باید تعهدات پرونده خود را از نهاد داوری حل کنید.
مالک اصلی ملک را شناسایی کنید. چرا که در اکثر مواقع نیاز به بودن مالک ملک است. حتی اگر اسم فرد سوم در قرارداد وجود نداشته باشد.
باید بررسی کنید که ملک وقفی نبوده باشد و یا اگر از زمین های مسکن مهر است مالک آن مشخص شود.

بیشترین دعاوی املاک در چه حوزه های است؟

با توجه به سرمایه گذاری مردم در املاک پیش فروش های زیادی انجام می شوند و با شرایط اقتصادی که وجود دارد. سازندگان با مشکل تامین مواد اولیه مواجه شدند و به همین دلیل دعاوی ملکی بیشتر شده است و اکثر قرارداد ها به تاخیر افتاده اند

دعاوی ملکی

وظایف وکیل املاک در دعاوی ملکی

 مشارکت در ساخت
در قرارداد مشارکت، شخصی به عنوان مالک و فرد دیگر به عنوان سرمایه گذار و سازنده ساختمان است. در بیشتر مواقع سازنده به تعهدات خود عمل نمی کند.

دعوای خلع ید

می توان گفت یکی از بیشترین دعاوی که در املاک اتفاق می افتد، دعاوی خلع ید است. برای مثال مالک یک ملک غیر منقولی (غیر قابل جا به جایی) را مثل خانه یا مغازه از متصرف درخواست پایان دادن به تصرف را دارد. در واقع ملکی که با تصرف گرفته را پس بدهد. به طور کلی اگر شخصی ملکی را به صورت غصبی به دست آورده باشد. برای پس گرفتن باید از طرح خلع ید استفاده کند.

برای داشتن چنین ادعایی باید سند رسمی ملک را داشته باشید. طوری که مالکیت را به طور رسمی ثابت کند.

 مجوز پایان کار املاک

مجوز پایان کار یکی از مجوز های ساختمان است که اهمیت بسیار بالایی دارد و زمانی مالک یک ساختمان می تواند این مجوز را دریافت کند که شهرداری تمام مراحل ساخت را تایید کرده و هیچ مشکلی وجود نداشت باشد. در این بین اگر ملک خلافی داشته باشد باید جریمه پرداخت کنید و در صورت پرداخت نکردن جریمه، شهرداری می تواند ساختمان را تخریب کند.


اثبات مالکیت

در این حالت ممکن است شما ملکی را داشته باشید و نتوانید مالکیت آن را اثبات کنید. می توان گفت یکی از پیچیده ترین کارهاست بهترین کار این است که از وکیل املاک برای اثبات مالکیت خود کمک بگیرید.


فروش ملک غیر

حتما تا به حال شنیده اید که ملکی را بدون اجازه صاحب آن ملک به فروش می رسانند. به این حالت فروش ملک غیر گفته می شود.

دعاوی تخلیه 

دعاوی تخلیه برای زمانی است که موجر از مستاجر خود دارد. بعد از اتمام قرارداد مستاجر اقدام به تخلیه نمی کند. در این موارد که صاحب ملک به اختیار خود ملک را به متصرف داده است دعاوی تخلیه گفته می شود.

فرق ملک مشاع و ملک مفروز

ملک مشاع در لغت به ملکی گفته می شود که به صورت اشتراکی استفاده می شود و قابل تفکیک برای مالکیت وجود ندارد. و ملک مفروز هم به این مقابل ملک مشاع است. اشتراکی نیست و میتوان آن را بین مالکین تقسیم کرد. در ملک مشاع هم می توانید با توافق مالکین تقسیم سازی انجام دهید ولی بعضی مواقع مالکین به توافق نمی رسند و بهترین کار قانون است.

جعل سند

بیشتر جرائم مربوط به جعل سند مربوط به اسناد عادی و دست نویس است که در بنگاه‌ های املاک تحت عنوان قولنامه، مبایعه نامه و…تنظیم می‌ شود.

 

توانایی های یک وکیل املاک با تجربه

توانایی نوشتن و تنظیم دادخواست

با توجه به ابتدای مقاله به این نتیجه رسیدم که یک وکیل املاک با تجربه باید بتواند نوع و مشکل پیش آمده را در هنر لایحه نویسی و دادخواست بنویسد.

تخمین هزینه های دادرسی

وکیل ملکی باید با توجه به تجربه ای که دارد بتواند هزینه هایی که در طول پرونده ایجاد می شود را تخمین بزند. چرا که زمان گذاشته شده برای پرونده در بعضی از مواقع ممکن است خیلی بیشتر باشد. این مسئله مهم بعد از درک مهم از دعوای ملکی باید تعیین شود.

وکیل املاک با تجربه

در بحث وکیل ملکی یکی از فاکتور هایی مهم، تجربه است قطعا کسی که به تازگی در حوزه وکالت شروع به کار کرده است، توانایی حل پرونده های سنگین مثل ملک را نخواهد داشت.

آشنایی کامل به قوانین ثبت اسناد و املاک

اگر فرد با تجربه ای را برای پرونده خود انتخاب کرده باشید. قطعا باید به قوانینی که در کار املاک است آشناییت کامل را داشته باشد.
انتخاب وکیل ملکی برای پرونده شما جزو مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. برای مثال اگر شما نتوانید فرد خوبی را انتخاب کنید، احتمال از دست رفتن هزینه ای که برای پرونده می کنید هست، احتمال نرسیدن به هدف خود در پرونده هم وجود دارد. 
وبسایت حقوقی و مالیاتی نسیم سلطانی برای حل مشکلات شما تمام تلاش خود را می کند که بتوانید بهترین نتیجه را برای پرونده خود بگیرید. کافی است که با مشاوران تیم حقوقی ما در ارتباط باشید تا کامل شما را راهنمایی کنند.

دعاوی املاک - وکیل املاک

دعاوی ملکی چیست؟

دعاوی ملکی دعاوی است با دو چهره یعنی گاه می توان این دعاوی را از مجاری حقوقی پیگیری نمود. گاه شرایط پرونده اقتضاء می کند موضوع از طریق محاکم کیفری پیگیری گردد.

بطور مثال حتما بسیار دیده اید که شخصی مال دیگری را می فروشد حال آنکه فروش مال متعلق به غیر در قانون دارای دو عنوان حقوقی و کیفری می باشد یعنی این فروش گاه معامله فضولی نامیده می شود و گاه با وجود عنصر سوء نیت و شرایط پرونده فروش مال غیر محسوب میشود که مجازات حبس و رد مال و جزای نقدی را در پی خواهد داشت. مرز بین این دو دعوا بسیار نازک می باشد.

 صرفا تجربه و تسلط بر قوانین می تواند شما را به طرح درست ترین دعوا رهنمون سازد از سوی دیگر در دعاوی ملکی و وکالت امور ملکی تک تک واژه های مندرج در قرارداد مشارکت بار مالی و حقوقی داشته و می تواند سرنوشت یک قرارداد را دست خوش تغییرات اساسی نماید برای فهم بهتر مثالی از دو واژه فسخ و منفسخ برای شما می زنم چرا که حتما در دورهمی های خود بسیار شنیده اید که فلانی معامله اش فسخ شده یا قرادادشون منفسخ شده است.

این دو کلمه هرچند تفاوتشان از لحاظ نوشتاری بسیار اندک است لیکن هر یک بار حقوقی متفاوتی دارند چرا که چنانچه یکی از طرفین قرارداد حق فسخ داشته و قراراداد را فسخ نماید در اینصورت باید مراتب فسخ را به طرف مقابل در مدت مقرر اطلاع دهد و حتی می تواند از حق فسخ خود عدول نماید لیکن در دعوای انفساخ چنانچه نوشته شود در صورت تحقق یا عدم تحقق فلان موضوع معامله منفسخ می شود در اینصورت به محض وقوع آنچه در قرارداد نوشته شده قرارداد منفسخ میگردد و اصلا نیاز به اعلام اراده نمی باشد.

در واقع انفساخ قرارداد امری قهری است لیکن فسخ امری است ارادی که قابل عدول می باشد و غالب جامعه از این اطلاعات بی خبر می باشند لذا ما در این مجموعه به پشتوانه 14 سال وکالت در حوزه دعاوی مرتبط با املاک بهترین راهکار های قانونی را در راستای حل و فصل دعاوی ملکی به شما عزیزان ارائه خواهیم نمود.

وکلای ملکی موسسه سیده نسیم سلطانی حسینی

مجموعه حقوقی سیده نسیم سلطانی حسینی با استفاده از وکلای مجرب و با سابقه دادگستری و کارشناسان و بازنشستگان اداره دارایی و با تکیه بر خرد جمعی خدمات تخصصی در زمینه حل مشکلات و پرونده های مالیاتی، دعاوی ملکی، قراردادهای تجاری، دعاوی خانوادگی و دعاوی حقوقی و کیفری به مراجعین گرامی ارائه می‌ نماید. وکلای این مجموعه با تجارب کاربردی خود در زمینه انواع دعاوی ملکی، پس از بررسی و تحلیل موضوع شکایت شده از جانب موکلین، کوتاه‌ ترین و بهترین مسیر برای احقاق حقوق را در اختیارتان قرار می‌ دهند.

دفتر حقوقی سیده نسیم سلطانی حسینی و همکاران قطعا اولین دفتر حقوقی نمی باشد لیکن ما مدعی بهترین بودن هستیم و در عمل نیز اثبات خواهیم نمود.

وکیل املاک با تجربه چه ویژگی دارد؟

وکیل با تجربه با بررسی کامل پرونده میتواند به جزئیات آن پی ببرد و در برابر قاضی دفاع خوبی داشته باشد. به همین دلیل باید دارای ذهن تحلیل پذیری باشد.

فرق ملک مشاع و ملک مفروز چیست؟

ملک مشاع در لغت به ملکی گفته می شود که به صورت اشتراکی استفاده می شود و قابل تفکیک برای مالکیت وجود ندارد. و ملک مفروز هم به این مقابل ملک مشاع است. اشتراکی نیست و میتوان آن را بین مالکین تقسیم کرد.

دعوای خلع ید چیست؟

به طور کلی اگر شخصی ملکی را به صورت غصبی به دست آورده باشد. برای پس گرفتن باید از طرح خلع ید استفاده کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات بسته شده است