وکیل پایه یک قطعا می تواند خیلی از مشکلاتی که برای یک فرد به وجود می آید را حل کند. ولی برای پیدا کردن وکیل چقدر زمان می گذارید و با کدام وکیل پایه یک مشاوره می کنید. سایت نسیم سلطانی قطعا می تواند شما را برای رهایی از مشکلات به وجود آمده کمک کند. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا مشخصه یک وکیل با تجربه و حرفه ای را مشخص کنیم.

وکیل پایه یک

معرفی وکیل پایه یک

انتخاب وکیل می تواند شبیه به انتخاب پزشک برای معالجه خود باشد. اگر شما نتوانید وکیلی را پیدا کنید که در همه حوزه های وکالت تخصص داشته باشد با مشکل مواجه خواهید شد. مثل: وکیل املاک، وکیل خانواده، وکیل امور مالی، وکیل شرکت و… شما می توانید با خیال راحت پرونده خود را در اختیار آن قرار دهید.

وکیل کسی است که از طرف یکی دیگر که به آن موکل گفته می شود، وکالت داشته باشد تا دعاوی حقوقی، مالی و یا هر حوزه ی حقوقی را در چار چوب و ساختار قانون مدنی به دفاع از موکل خود بپردازد. و حال وکیل پایه یک جزو متخصص ترین و با تجربه ترین وکلا هستند که می توانند در حوزه وکالت به موکل خود کمک کنند.

مشخصات وکیل پایه یک

وکیل پایه یک دادگستری کسی است که در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شود و خود را برای آزمون وکالت که هر سال یک بار برگزار می شود که یک آزمون سخت و با رقابت است موفق شود.

و بعد از گذراندن حدود 18 ماه دوره کارآموزی خود را برای آزمون بعدی آماده کند. که این آزمون هم به صورت کتبی و هم به صورت شفاهی است. بعد از این مراحل می تواند در مراسم تحلیف حضور پیدا کند و در آنجا به صورت رسمی انتخاب می شود. بعد از گذراندن تمام این مراحل می تواند در اکثر قسمت های حقوقی و کیفری فعالیت کنند ولی وکیل پایه دو بسیار محدودتر از است. برای مثال وکیل پایه دو دادگستری در جرایم مالی کمتر از 250 میلیون، حبس کمتر از 10 سال و مسائل از این دست را میتواند وکالت کند.

وکیل پایه یک دادگستری در چه مواردی می تواند وکالت کند؟

خانواده:
در دعاوی خانوادگی که موکل و همسر آن بعد از مشاوره ها و عدم سازگاری با هم قصد طلاق را دارند در این مواقع وکیل هدف این را دارد که هر دو طرف را به سازش دعوت کند. ولی در مواقع بسیار حاد وقتی تصمیم به طلاق گرفته می شود. در این نوع وکالت وکیل بعد از مشاوره موکل خود پرونده را قبول می کند و ممکن است شکست بخورد. یعنی موکل از همسر خود طلاق نگیرد و این یک شکست شیرین برای یک وکیل است. ولی نه هر شکستی.

وکیل املاک:
یکی از پرتکرار ترین حوزه های وکالت، وکیل املاک است به دلیل پیچیدگی در حوزه ی املاک اختلاف های زیادی پیش می آید. و باید به شما متذکر شویم که دعاوی املاک بسیار زمان بر و طاقت فرساست برای این که این مشکلات را نداشته باشید حتما با یک وکیل پایه یک در ارتباط باشید تا در بهترین حالت به شما کمک کند مشکل خود را حل کنید.

قرارداد مشارکت:
وکیل قرارداد برای تنظیم قرارداد بین دو نفر یا یک مجموعه انتخاب می شود. در این قرارداد مشارکت نکات بسیار مهمی است که باید در موضوع قرارداد ذکر شود. در کشور ما سالانه انبوهی از دعاوی بین دو شرکت یا دو نفر که در رابطه با موضوع قرارداد است پرونده قضایی ایجاد می شود. برای جلوگیری از هر اتفاق احتمالی که ممکن است در قرارداد شما بیفتد حتما با ما در ارتباط باشید.

کیفری:
یکی از مشکلاتی که ممکن است هر فردی که در این جامعه زندگی می کند از او کلاهبرداری شده باشد. ما در کشور خود بعضی از وکیل های پایه یک را داریم که به صورت تخصصی فقط روی مشکلات کیفری و جرایم کار می کنند. در گروه وکالت نسیم سلطانی به شما کمک می کنیم که مشکلات کیفری خود را به بهترین نحو ممکن حل کنید.

امور مالیاتی:
از آنجا که هر فردی با داشتن یک سقف درآمدی باید مالیات خود را بپردازد. وکیل امور مالیاتی با توجه به پیچیدگی قوانین مالیاتی به شما کمک می کند با آگاهی کامل کارهای مالیاتی خود را انجام دهید.

امور حقوقی:
وکیل حقوقی توسط قراردادی که نوشته میشود. وکالت فرد را دارد که کار های حقوقی را انجام دهد. زمانی که شما میخواهید از فرد دیگری که تعهدی برای شما داشته آن را انجام دهد و یا چک را بخواهید وصول کنید وکیل امور حقوقی با تجربه بهترین انتخاب است که بدون درگیری های قانونی بتوانید به هدف خود برسید.

 امور داوری:
وکیل داوری به دو قسمت بین المللی و داخلی تقسیم می شود. داوری بین المللی جزئیات بسیار زیاد و دقیقی دارد. در مقابل داوری داخلی با قوانین دادرسی مدنی بررسی می شود. به طور کلی داوری یکی از موضوع های بسیار حرفه ای در حوزه حقوق است. با توجه به تخصصی بودن وکالت داوری می توانید با تیم حقوقی نسیم سلطانی در ارتباط باشید.

 امور ارث:
مطابق قانون بعد از فوت اشخاص برای تقسیم اموال باید انحصار وراثت انجام شود.که در این مواقع مالیات بر روی کل دارایی محاسبه می گردد. که می توان در چار چوب قانون میزان مالیات را به حداقل ممکن رساند.

وکیل امور حقوقی

 

چطور یک وکیل پایه یک حرفه ای پیدا کنیم؟

می توانید با کسانی که قبلا با آن وکیل کار کرده اند و نتیجه خوبی گرفته اند همکاری کنید چرا که تجربه کار با یک وکیل، کامل مشخص می کند که چقدر در کار خود حرفه ای و دلسوز است.

جستجو در اینترنت یکی دیگر از راه های پیدا کردن یک وکیل است. با پیدا کردن سایت های معتبر می توانید به وکیل های خوبی دسترسی داشته باشید. وبسایت نسیم سلطانی یکی از سایت های پر قدرت در حوزه وکالت است. شما میتوانید با پر کردن فرم مشاوره کاملا راهنمایی شوید.

نحوه ی تشخیص مهارت یک وکیل پایه یک دادگستری

در هر حوزه ای که هر متخصصی کار میکند باید بتواند با مهارت فردی و علمی که دارد، مشکل دقیق را بررسی کند و برای رفع آن تلاش کند وکالت هم به همین شکل است. وکیل پایه باید توانایی های زیر باشد:

توانایی صحبت کردن و سخنوری خوبی باشد. بتواند با تسلط به زبان فارسی مشکلات را ارائه دهد و رای مثبت دادگاه را برای موکل خود بگیرد.
جسارت بالا و قدرت تحلیل مسائل، چرا که وکیل با جمع آوری اطلاعات مفید و ارائه آن به قاضی و دادگاه می تواند نظر آنها را برای تصمیم درست و به نفع موکل خود تمام کند

نکات مهم در زمینه انتخاب وکیل دادگستری پایه یک

زمانی که برای عقد قرارداد به وکیل دادگستری پایه یک مراجعه‌‌ می‌ کنید، باید نکات مختلفی را مد نظر قرار دهید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید. در ادامه این نکات را با هم مورد بررسی قرار خواهیم داد:

● موکل حتماً باید آدرس طرف پرونده خود را به وکیل دادگستری پایه یک اعلام کند. همچنین در این مرحله وکیل باید عواقبی که ممکن است شناسایی نشدن طرف شکایت در پی داشته را به موکل بگوید. بعد از تبادل اطلاعات نوبت به امضای قرارداد می‌رسد.
● بعد پس از آن نوبت به مشخص کردن میزان حق الوکاله‌‌ می‌ رسد. در این مرحله وکیل مشخص می‌ کند که چقدر از کل هزینه در مرحله اول، چند درصد در مرحله تجدید نظر و در پایان چه مقدار از هزینه در بخش فرجام خواهی باید پرداخت گردد. از سوی دیگر حتما در قرارداد باید این مورد مهم نوشته شود که حق الوکاله دریافت شده صرفاً مربوط به دفاع از طرف قرارداد یا موکل در خصوص موضوع قرارداد‌‌ می‌ باشد.

در نظر گرفتن این نکات باعث می‌ شود تا در زمان رسیدگی پرونده با وکیل خود را مشکل بر نخورید، پس بهتر است آنها را به صورت دقیق به یاد داشته باشید.

موکل در برابر وکیل خود چه تعهداتی دارد؟

موکل در برابر وکیل خود وظایف و تعهداتی دارد که برای پیشبرد بهتر پرونده و روال اداری کارها باید حتماً آنها رعایت شود. این موارد را در ادامه با هم مورد بررسی قرار‌‌ می‌ دهیم.

● در صورتی که موکل در خصوص پرداخت هزینه‌ ها کوتاهی انجام دهد و از همین رو خسارت ببیند، خود او مسئول اصلی بروز این خسارت‌ ها شناخته‌‌ می‌ شود.
● در هر زمانی که وکیل دادگستری یا دادگاه لازم بدانند، باید اصل اسناد مورد نظر در اختیار وکیل قرار بگیرد و رسیدی در این زمینه به شکل داده شود.
● پرداخت همه هزینه‌ های مربوط به روند دادرسی در دادگستری و سایر ارگان‌ ها بر عهده موکل است.
● موکل باید متعهد باشد که تمامی کارهای اداری که مربوط به خارج از دادگستری هستند را خود انجام دهد.
● مواردی مانند معرفی شهود به دادگاه و مطلعان بر عهده موکل است.

نکات مهمی که موکل باید همواره به یاد داشته باشد.

زمانی که یکی از طرفین پرونده اقدام به گرفتن وکیل پایه یک دادگستری‌‌ می‌ کند، باید اصول بدیهی و اولیه مربوط به این کار را بدانند. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که موکلین بعد از اتمام پرونده خود یا در زمان دادرسی با وکیل به مشکل برخوردند و همین روند کارهای آنها را به تعویق‌‌ می‌ اندازد. این موارد را در ادامه به صورت کوتاه مورد بررسی قرار می‌ دهیم.

● وکیل پایه یک دادگستری بیشتر از قانون قدرت ندارد. بسیاری از موکلان تصور می‌کنند که آشنا بودن با کادر قضایی دادگاه و سایر مقام‌ های قضایی یکی از وظایف اصلی وکلا است.
● نتیجه دادگاه در پرداخت حق الوکاله اثرگذار نیست. وکیل باید تلاش کنند تا پرونده به نفع موکل خود تمام شود، اما هیچ تعهدی نسبت به نتیجه نهایی دادگاه ندارد. از همین رو اگر نتیجه دادگاه با به میل طرف دعوی نبود، هیچ تاثیری روی حق‌ الوکاله نخواهد داشت و مبلغ باید طبق قرارداد پرداخت شود.
● وکلا نمی‌ توانند هیچ تاثیری در روند انتخاب نوع و میزان قرار یا مجازات‌ ها داشته باشند. صدور این موارد و نظر قطعی در مورد آنها صرفاً بر عهده دادگاه است.
● در صورتی که در زمان عقد قرارداد، حق الوکاله‌ ای در مرحله تجدید نظر تعیین شده، حتماً برای تجدید نظر خواهی باید این مبلغ تقدیم وکیل شود.
● در صورتی که در روال رسیدگی به پرونده آدرس شما تغییر کرد، حتما باید ظرف ۴۸ ساعت آدرس جدید خود را به صورت کتبی در اختیار وکیل قرار دهید.

مهارت قضاوت داشته باشد؛ باید مثل یک قاضی به پرونده نگاه کند. گرچه برای اینکه مثل قاضی باشد باید چندین سال تجربه حرفه ای در این حوزه را داشته باشد. ولی اگر بتواند مثل یک قاضی مشکلات پرنده را ببینید و قبلا از دادگاه آن ها را حل کند می تواند نتیجه ی خوبی بگیرد.
قدرت تصمیم گیری در مواقع بحرانی، در مواقعی که همه چیز خلاف خواسته های او پیش میرود. این وکیل حرفه ای است که می تواند بازی باخته شده را به برد تبدیل کند.
شما میتوانید برای کارهای حقوقی خود با وبسایت حقوقی و مالیاتی وکیل پایه یک نسیم سلطانی در ارتباط باشید.

021-88603152

021-88603153

09122905171

نظرات بسته شده است